Wojskowe Urządzenia Elektroniczne Klasy RUGGED

Kiedy potrzebujesz zbudować kompletne wytrzymałe wojskowe systemy z urządzeniami, które są w pełni dostosowane do Twoich wymagań.

Curtiss-Wright jest od dawna uznawany za wiodącego dostawcę otwartej architektury COTS (Commercial Off-The-Shelf) bazującej na wbudowanych rozwiązaniach informatycznych,które dostarczają dzisiejszą najwyższą wydajność półprzewodnikowej technologii do wdrożenia w systemach na całym świecie. Moduły sieciowe, procesowanie i systemy oparte na wojskowych standardach dostarczają danych w czasie rzeczywistym do obsługi krytycznych misji w powietrzu, na ziemi i na morzu. Curtiss-Wright zapewnia pełną integrację i obsługę, które zmniejszają ryzyko interoperacyjności, obniżenie kosztów programowych i przyspieszenia czasu dostępności na rynku. Niezrównane możliwości zapewnią sukces rozwoju i integracji Państwa programów.

COTS

Analizatory szyn i protokołów
Analizatory Vanguard Bus, Exercisers, Protocol Checkers i
 Compliance Checkers są dostępne w formatach VMEbus, PCI, PCI-X, CompactPCI, i PMC. Analizator VME bus wspiera protokoły VME, VME320 i 2eSST. Analizatory PCI, CompactPCI i PMC bus wspierają protokoły do 133MHz PCI-X.

Karty rejestrowania danych
Curtiss-Wright
zbudował szereg programowalnych klientów, produktów szybkiego nagrywania w oparciu na commercial-off-the-shelf (COTS) komponentów i otwartych standardów takich jak VPX (VITA 46), VPX-REDI (VITA 48), OpenVPX (VITA65) VXS (VITA 41), VME, PCI / PCI-X, PMC / XMC, Fibre Channel, Serial FPDP (sFPDP) oraz Panel Przedni Portu Danych (FPDP / FPDP II).

Magazyny danych (Direct Attached Storage)
Nośniki danych bazujące na technologii półprzewodnikowej w zabudowanym wraz z elektroniką procesującą formacie VPX i VXS dla różnorodnych aplikacji. Magazyn danych (DAS) pozwala podłączyć nośnik bezpośrednio do hosta. Rozwiązania te są skalowalne, co umożliwia przechowywanie najważniejszych danych od wielu gigabajtów do terabajtów. Ponadto, niektóre z produktów oferują możliwość szyfrowania i czyszczenia pamięci co pozwala zachować bezpieczeństwo informacji.

Karty graficzne i video
Rodzina kontrolerów graficznych i video frame-grabberów jest specjalnie zaprojektowana dla zapewnienia interfejsu człowiek-maszyna, gdzie grafika I czujniki obrazu muszą być połączone.
 Moduły te są wspierane przez bazujące na standardowych interfejsy X11 i OpenGL. Karty są dostępne w formatach 3U lub 6U VPX, XMC, PMC i PC-104.

Pamięć wysokiej gęstości
Curtiss-Wright oferuje pamięci buforowe w formatach VPX I XMC. Buforowa pamięć może być użyta do składowania danych w etapie przed przetworzeniem ich przez rozproszone systemy komputerowe. Może być również użyta do zdobycia danych w aplikacjach, które wymagają zrzutów (snap-shots) w czasie rzeczywistym. Inne popularne implementacje pamięci buforowej obejmują zastosowanie jako centralnej bazy danych dla węzłów obliczeniowych lub dostarczanie informacji dla zastosowań obrazowania do zrekonstruowania danych po przetworzeniu.

Karty wejść/wyjść i komunikacyjne
Krytyczne systemy czasu rzeczywistego wymagają szybkiego i rzetelnego przepływu informacji pomiędzy różnymi elementami połączonego system, a Curtiss-Wright oferuje produkty o wysokiej szybkości do komunikacji i I/O, spełniające wymagania programów wojskowych. Produkty te obejmują karty PMC, XMC, PCIe, PC/104, 3U VPX, 6U VPX i VME zaprojektowane w zgodzie z popularnymi standardami komunikacyjnymi jak ARINC, StarFabric, MIL-STD-1553, Ethernet, CANBus i Fibre Channel.

Karty sieciowe
Przełączniki i routery Curtiss-Wright i routery umożliwiają zbudowanie sieciowych systemów wojskowych i lotniczych poprzez zapewnienie integratorom systemów w sposób szybki i efektywny wzajemnych połączeń obudowy, kart i procesora CPU poprzez Ethernet 1Gb,  10Gb i 40 Gb, jak również łącza Serial RapidIO (sRIO) oraz InfiniBand. Switching i Routing Ethernet działający w tych prędkościach może być użyty do zaprojektowania infrastruktury dla zunifikowanej (tylko Ethernet) lub hybrydowej (Ethernet i inne standardy przełączania danych) sieci do przesyłania pakietów  IP w obrębie zaawansowanych systemów wojskowych. Karty switchy i routerów są dostępne w formatach 3U i 6U VPX, 6U VME i VME64, PMC, XMC i PC-104.

Karty procesorowe
Curtiss-Wright rozwiązuje wymagania dla zwiększonej ilości danych i wydajności przetwarzania sygnałów razem z wymaganiami dla niskich poborów mocy I wysokiej wydajności wejść/wyjść poprzez ofertę pełnej linii kart wspierających procesory Intel Core i Xeon D, NXP Power Architecture, AMD & NVIDIA GPGPU/Graphics, ARM i Xilinx FPGA. Te karty obejmują jednopłytkowe komputery (Single Board Computers) jak również karty procesorów sygnałowych (DSP) i danych w formatach 3U I 6U w otwartej architekturze jak VPX, OpenVPX, VME, XMC, PMC i VXS. Curtiss-Wright wspiera długi cykl programów obronnych i lotniczych, oferując komputery SBC z wsteczną kompatybilnością pinową, aby umożliwić łatwe aktualizacje systemowe ze starszych produktów. Zaprojektowane do większości trudnych zastosowań wojskowych, karty COTS umożliwiają stabilność aplikacji i przewidywalność. Potwierdzone Certyfikatem bezpieczeństwa DO-254  karty SBC wraz z powiązanymi zestawami wspierają certyfikacje platformy umożliwiając szybkie wdrażanie kart Curtiss-Wright w ciężkich warunkach wymagających chłodzenia kondukcyjnego (conduction-cooled). Karty procesorowe Curtiss-Wright są wspierane przez szereg pakietów wsparcia (BSP), bibliotek przetwarzania sygnałów i danych, zestawów narzędzi FPGA, sterowników urządzeń i innych bibliotek oraz kodów źródłowych.

Karty akwizycji i przetwarzania danych radarowych
Rozwiązania do akwizycji i przetwarzania danych radarowych są dostępne w różnych formatach spełniających Państwa wymagania projektowe. Urządzenia do wyświetlania i konwersji danych radarowych wspierają wejścia DVI-D oraz wyjścia DVI-I. Rozwiązania do akwizycji obejmują kartę Osiris, dwukanałowe rozwiązania PMC lub PCI lub Radar Video Processor (RVP) formatu VME. Curtiss-Wright oferuje również  oprogramowanie RVL+ jako wspólną platformę API dla wszystkich produktów radarowych i video.

Zasilacze i adaptery
Curtiss-Wright produkuje wytrzymałe przetwornice DC/DC dla  modularnych formatów PC/104 i innych małych wbudowanych systemów. Mogą obsługiwać rozszerzone temperatury -40/+85°C i duże wstrząsy i wibracje. Te zasilacze są instalowane w pojazdach lądowych i lotniczych. Wybrane modele obsługują także izolację elektryczną 1500V DC, możliwości zdalnego wyłączania i włączenia zasilania oraz przepięcia według standradów MIL-STD-1275 / MIL-STD-704.

SYSTEMY ELEKTRONICZNE

Centrale Aerometryczne, Rejestratory lotu “Czarne skrzynki”, koncentratory danych
Curtiss-Wright projektuje i produkuje Centrale Aerometryczne(Air Data Computers - ADC) 1976 roku i zainstalował do tej pory ponad dziesięć tysięcy urządzeń. Rejestratory lotu, czyli tzw. Czarne Skrzynki (Crash Protected Recorders - CPR) są produkowane od ponad 60 lat. W ofercie znajdują się multifunkcyjne systemy rejestrujące głos i dane lotu oraz koncentratory danych.

Rejestratory i Magazyny Danych
W świecie z ciągle zwiększaną ilością danych, przepustowością i złożonością aplikacje przetwarzające sygnały wymagają nagrywania, odtwarzania oraz analizy danych w czasie rzeczywistym. Rejestratory obejmują rejestratory danych i video oraz rejestratory customizowane. Rozwiązania obejmują podsystemy COTS od prac rozwojowych w laboratoriach do systemów wdrożeniowych klasy rugged. Zależnie od Państwa programów Curtiss-Wright również zapewnia dostosowane projektowo systemy, integracje oraz szkolenia.

Systemy Zarządzania Video i Wyświetlacze Misji
System Zarządzania Video (VMS) oferuje kompletne rozwiązanie nadzoru do aplikacji lotniczych i pozostałych. VMS obejmuje skalowalne wyświetlacze klasy rugged, dystrybucję video oraz wyposażenie do nagrywania. Komponenty VMS są interoperacyjne i łatwe do instalacji i rekonfiguracji. Jako w pełni zintegrowany system VMS używa dotykowych wyświetlaczy Curtiss-Wright, by zapewnić pilotom i obserwatorom niezależny wybór, podgląd i rejestrację obrazu bez straty sygnału z wielu kamer i czujników. 

Systemy sieciowe (Switche i Routery klasy Rugged)

Switche i Routery
umożliwiają mobilnym pokładowym sieciom na pojazdach i statkach powietrznych bezpiecznie i opłacalnie wdrożyć cyfrowe architektury sieciowe dla świadomości sytuacyjnej  i operacji sieciocentrycznych. Te wytrzymałe podsystemy dają integratorom systemowym zdolności do łączenia kart, czujników i procesorów poprzez łącza sieci Ethernet.

Komputery Misji klasy Rugged

Produkty obejmują podzespoły COTS (jak Parvus DuraCOR), które są modularne i rozszerzalne z wydajną grafiką i przetwarzaniem danych z niezawodną wytrzymałością mechaniczną. Komputery formatu 3U i 6U stworzone z kart COTS (VPX, VMEbus lub Compact PCI), backplane, zasilaczy są w pełni konfigurowalne i zamontowane w obudowie klasy rugged. Multifunkcyjne komputery misji oferują bezprecedensową moc obliczeniową oraz standardowe interfejsy wymagane przez nowoczesne systemy bojowe.

Systemy Customizowane

Curtiss-Wright ma doświadczenie w integracji systemów do tworzenia konkretnych rozwiązań systemowych, dostosowanych do potrzeb i zoptymalizowanych funkcjonalnie dla określonych platform i programów. Doświadczony zespół ds. projektowania i integracji systemów przeanalizuje Państwa wymagania systemowe i przeprowadzą stadium zawodowe dla określenia właściwych produktów (karty COTS), przeanalizuje ścieżkę danych oraz wybierze odpowiednie metody chłodzenia.

MODYFIKOWANE  COTS

Zmodyfikowane urządzenia COTS, lub  MCOTS mogą odgrywać bardzo istotną I integralną role w programach modernizacji. MCOTS, modularne misyjne komputery o otwartej architekturze mogą być dostosowane do wymagań często bez kosztów dodatkowych opracowań, projektów i testów (NRE) w ciągu kilku tygodni. Systemy DuraCOR mogą być dostosowywane i konfigurowane w bezlimitowych kombinacjach, a gotowy system może być szybko gotowy do integracji na platformie.

Z Modyfikowanymi komputerami misji wykonawcy wojskowi I lotniczy mogą wykorzystać pełen potencjał modularnej, otwartej architektury COTS.

PROJEKTOWANIE I PRODUKCJA NIESTANDARDOWYCH SYSTEMÓW

Oddział w Letchworth w Wielkiej Brytanii jest liderem w projektowaniu, rozwoju i integracji komputerów misji i Pakowanych COTS (PCOTS). Co więcej, zespół Letchworth posiada bogate doświadczenie w tworzeniu niestandardowych, konkretnych rozwiązań systemowych dla programów wojskowych. Mając opracowane wiele systemów opartych na formatach 3U i 6U VPX dla wielu platform i aplikacji, zespół udowadnia w swoim portfolio minimalizację ryzyka i harmonogramu programów.
Ich doświadczenie na temat produktów Curtiss-Wright może również pomóc w znalezieniu rozwiązań dla klientów, aby ponownie zminimalizować koszty i ryzyko, ale również zwiększyć wydajność w ramach ograniczeń rozmiaru, wagi, mocy i kosztów. Zespół analizuje wymagania systemowe i prowadzi badania w celu identyfikacji odpowiednich produktów na poziomie doboru kart, analizuje ścieżkę danych oraz wybiera odpowiednie metody chłodzenia. Ponadto, rozwiązania Curtiss-Wright zapewniają sprawdzoną technologię ruggedization, która jest wykorzystywana w celu zapewnienia ostatecznego rozwiązania zapewniającego wysoką wydajność w określonym środowisku pracy. 

USŁUGI WSPARCIA

Dostępna jest pełna dokumentacja i szkolenia dla klientów. Curtiss-Wright ściśle współpracuje z klientami, w celu zapewnienia, żeby mieli wiedzę niezbędną do zrozumienia, integracji i wykorzystania systemów Curtiss-Wright.
Jeśli program wymaga funkcji lub/i technologii, która jest poza ofertą produktów i doświadczenia zespołu, będą oni identyfikować potrzeby, poszukiwać rozwiązań i integrować produkty firm trzecich, by spełnić wymagania klientów. W tym przypadku Curtiss-Wright będzie testował interoperacyjność kart i systemów z produktami zewnętrznych firm, eliminując ryzyko i zmniejszając koszty integracji.

Zmodyfikowane urządzenia COTS, lub  MCOTS mogą odgrywać bardzo istotną I integralną role w programach modernizacji. MCOTS, modularne misyjne komputery o otwartej architekturze mogą być dostosowane do wymagań często bez kosztów dodatkowych opracowań, projektów i testów (NRE) w ciągu kilku tygodni. Systemy DuraCOR mogą być dostosowywane i konfigurowane w bezlimitowych kombinacjach, a gotowy system może być szybko gotowy do integracji na platformie.

KONTROLA JAKOŚCI

Curtiss-Wright wykorzystuje zarejestrowane systemy jakości AS9100C i ISO-9001. Dane konstrukcyjne, zamówienia i plany produkcyjne są sprawdzane przed dopuszczeniem, aby zapewnić, że wymagania Quality Assurance są odpowiedniono uwzględnione. Każda sekcja w Instrukcji Jakości jest corocznie audytowana w celu sprawdzenia zgodności procedury. Biura zarówno Curtiss-Wright jak i dostawców są dostępne dla nadzoru przez rząd i klienta w ciągu całego okresu trwania umowy,
Co więcej, Curtiss-Wright uzyskał regulacje Unii Europejskiej jak CE i RoHS, jak również typowe standardy środowiskowe jak US MIL-Standards 810, 461, 1275, UK DEF-STANs 00-35, 61-5 and RTCA DO-160.

Siedziba

LEDATEL sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.
Siedziba | Terespolska 144, 05-074 Nowy Konik
T | +48 22 621 75 69
M | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział reklamacji

Dofinansowanie

Certyfikacje

SIEDZIBA

LEDATEL sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.
Siedziba | Terespolska 144, 05-074 Nowy Konik
T | +48 22 621 75 69
M | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DZIAŁ REKLAMACJI

Zgłoś reklamację

NASZE WYRÓŻNIENIA

CERTYFIKACJE