Wyświetlacze Elektroluminescencyjne
 TFEL i TASEL

GDY EKSTREMALNE WARUNKI WYMAGAJĄ EKSTREMALNEGO SPRZĘTU.

Nowoczesne wyświetlacze są zwykle oparte na różnych rodzajach ciekłych kryształów. W tych wyświetlaczach kryształy uruchamiane są w pewnych pikselach za pomocą napięcia, wpływając w ten sposób na światło, które poprzez podświetlenie przechodzi i dosięga wzroku obserwatora. Wyświetlacze ciekłokrystaliczne wykorzystywane są w większości produktów, od małych wyświetlaczy w zegarkach cyfrowych do telewizorów panoramicznych. Chociaż istnieje znaczna różnica w technologiach i wydajnościach pomiędzy różnymi rodzajami wyświetlaczy LCD. Łączy je to, że wyświetlacze LCD wykorzystują światło, które jest wytwarzane za elementami wyświetlacza (podświetlenie), lub które znajduje odzwierciedlenie w warstwie z tyłu wyświetlacza. W wyświetlaczach OLED (Organic Light-Emitting Diode) światło emitowane jest bezpośrednio w pikselach, które są obsługiwane, doprowadzając do stwierdzenia, iż nie ma zatem potrzeby jakiegokolwiek podświetlenia. Takowa technologia jest już dostępna w wielu produktach przeznaczonych dla konsumentów, takich jak telefony komórkowe i telewizory.

TFEL

Wyświetlacze TFEL są produkowane przy użyciu unikalnej na całym świecie technologii cienkowarstwowej i są całkowicie nieorganiczne i solidne. W tej technologii standardowe modele graficzne dostępne są w rozmiarach od 3 "do 10,4". Dostępne są również wyświetlacze segmentowe z podwyższoną jasnością. Można projektować własne wyświetlacze i nadal uzyskać wszystkie korzyści płynące ze sprawdzonej i solidnej technologii cienkiego wyświetlacza z folią elektroluminescencyjna, wytwarzanego w fabryce Beneq w Finlandii.

Co więcej, jego trwałość na wibracje i wstrząsy jest udowodniona poprzez wytrzymanie wstrząsu 200G i aż 250 tysięcy godzin średniego czasu między awariami (MTBF). Wyświetlacze TFEL pracują w temperaturach od -60 ° C do +105 ° C (od -76 ° F do +221 ° F), przy natychmiastowej reakcji piksela w całym zakresie temperatur i bez rozmycia ruchu. Ponadto wyświetlacze elektroluminescencyjne cechują się najwyższą odpornością na wilgoć w porównaniu do innych technologii. Wyróżniają je również wysoki kontrast, kąty widzenia oraz czas odpowiedzi. Producent dba o kompatybilność elektromagnetyczną, aby produkt końcowy był zgodny z FCC Part 15, Subpart J, Class B i EN55022, gdy umieszczany jest w odpowiedniej obudowie.

Wyświetlacze Lumineq® TFEL  dzięki swoim parametrom pracy w ciężkich warunkach oraz wydajnością wizualną znajdują zastosowane w górnictwie, marynarce, wojsku, medycynie i wielu innych wymagających środowiskach. Wyświetlacze TFEL są wytrzymałe i niezawodne. Co więcej, zwykle stosowane są w ekstremalnych warunkach, gdzie tradycyjne wyświetlacze nie mogą sobie poradzić.

TASEL

Są to wyświetlacze elektroluminescencyjne w technologii cienkowarstwowej (bazują na technologii TFEL), które posiadają przejrzystość większą niż 80%. Mają one taką samą wydajność oraz parametry jak cienkowarstwowa technologia wyświetlaczy TFEL.  

Lumineq przezroczyste elektroluminescencyjne (TASEL) wyświetlacze łączą w sobie wytrzymałą i niezawodną kompilację cienkiej folii elektroluminescencyjnej wyświetlacza (TFEL) z wyjątkową swobodą projektowania całkowicie przejrzystego wyświetlacza, który można oglądać z dwóch stron. Wyświetlacze mogę być w pełni customizowane (zarówno segmentowe jak i typu matrix) oraz laminowane na szkle. Podstawą technologii TASEL, jest szkło wyświetlacza, które można łatwo dostosować, ponieważ może być wiercone, zagięte lub pocięte w niestandardowych rozmiarach i kształtach. 

Wyświetlacze zalaminowane zastępują wyświetlacze Head-Up Displays (HUD), gdzie tradycyjne projektory HUD nie mogą zostać użyte jak na przykład na przedniej szybie w pojeździe. Zalaminowane wyświetlacze Lumineq pozostają pozostają całkowicie przezroczyste, gdy są wyłączone oraz wyświetlają jasny, kontrastowy obraz widoczny pod każdym kątem bez względu na panujące we wnętrzu pojazdu wibracje i wstrząsy.

Dobrze jest wiedzieć, że przezroczyste wyświetlacze są łatwe do wytworzenia dla aplikacji high-end, które charakteryzuje:
- Szerokie kąty widzenia
- Niezrównana wytrzymałość i światowej klasy parametry wyświetlania
- Konfigurowalny kształt poprzez wiercenie, gięcie i cięcie na nietypowe kształty, w celu uzyskania rozróżnienia produktów
- Ekskluzywny wygląd produktu przodujący nad technologią wyświetlaczy LCD lub OLED
- Konfigurowalne teksty bądź grafiki na wyświetlaczu klienta

Warto wiedzieć, iż zakłady produkcyjne firmy Lumineq uzyskały certyfikat ISO 9001: 2008.

Siedziba

LEDATEL sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.
Siedziba | Terespolska 144, 05-074 Nowy Konik
T | +48 22 621 75 69
M | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział reklamacji

Dofinansowanie

Certyfikacje

SIEDZIBA

LEDATEL sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.
Siedziba | Terespolska 144, 05-074 Nowy Konik
T | +48 22 621 75 69
M | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DZIAŁ REKLAMACJI

Zgłoś reklamację

NASZE WYRÓŻNIENIA

CERTYFIKACJE