Rozwiązania do Akwizycji Danych oraz Rozwiązania Wideo.

GDY TWOJE PROJEKTY WYMAGAJĄ PROFESJONALNYCH URZĄDZEŃ, NIEWIELKICH ROZMIARÓW DO AKWIZYCJI DANYCH ORAZ WIDEO W WERSJI EMBEDDED JAK I W OBUDOWIE.

SENSORAY jest wiodącym projektantem i producentem elektroniki OEM do przechwytywania wideo, przetwarzania i gromadzenia danych oraz kontroli maszyn. Dąży do doskonałości technicznej i innowacji w projektowaniu i dostarczaniu narzędzi i wspierania klientów. Oferuje szeroką gamę standardowych, modyfikowanych, i całkowicie niestandardowych rozwiązań dla USB, Ethernet, PCI-Express, PC / 104 + i innych popularnych platform. Założona w 1982 roku firma Sensoray dostarcza praktyczne, sprawdzone rozwiązania wraz ze wsparciem technicznym i obsługą.

AKWIZYCJA OBRAZÓW

Akwizycja obrazów jest procesem przetwarzania informacji obrazowej o otaczającym nas świecie na postać cyfrową, dogodną do obróbki w systemach komputerowych.

Zadaniem karty do akwizycji obrazów jest umożliwienie wprowadzenia obrazu otrzymywanego z wyjścia kamery  wideo do pamięci komputera.

Karty Sensoray kodują i dekodują H.264, MPEG-4 ASP, MJPEG. Źródłem obrazu może być zarówno sygnał HD (1080p/1080i, 720p) jak i SD (NTSC, PAL). Dodatkowo karty oferują sprzętowe nakładanie warstwy obrazu (overlay) oraz danych GPS na materiale wideo.

Typ stosowanej kamery, standard i format sygnału wideo na wyjściu kamery są głównymi wskazówkami w wyborze rodzaju karty współpracującej z tą kamerą. Karty do współpracy z kamerami analogowymi (telewizyjnymi lub niestandardowymi) zawierają moduł przetwornika analogowo-cyfrowego. Parametry przetwornika mają wpływ na proces kwantyzacji i dyskretyzacji sygnału analogowego. Wynikają z nich: rozdzielczość przestrzenna obrazu cyfrowego (liczba punktów matrycy obrazu) oraz  jego rozdzielczość tonalna (liczba poziomów szarości lub liczba barw).

Najpowszechniej spotykane są karty do współpracy z kamerami telewizyjnymi. Bardziej rozbudowanych kart wymagają kamery analogowe niezgodne ze standardem telewizyjnym (np. o większej rozdzielczości,  innej szybkości skanowania obrazu, liniowe, itp.). Odrębną grupę stanowią karty do współpracy z kamerami cyfrowymi. Niektóre kamery cyfrowe dostarczane są przez  ich producentów łącznie z  komputerowymi kartami do akwizycji obrazów.

W zastosowaniach wymagających bardzo intensywnej obróbki i przetwarzania obrazu z kamery, można niektóre typy kart do akwizycji obrazów wyposażyć w dodatkowe sprzętowe procesory informacji obrazowej. Zastosowanie takich procesorów odciąża centralny procesor komputera i może bardzo istotnie przyspieszyć złożone procedury analizy obrazów. Ze względu na rozszerzony zakres temperatur pracy (-40°C +85°C) frame-grabbery oraz pozostałe karty wideo oraz do akwizycji obrazu są używane w aplikacjach wymagających produktów pracujących w ciężkich warunkach jak wojsko, transport, ciężki przemysł. Ze względu na niewielkie wymiary używane są w małych dronach latających i podwodnych czy systemach inspekcji rur kanalizacyjnych.

Akwizycja danych

Produkty akwizycji danych firmy SENSORAY wykorzystywane są w zastosowaniach naukowych i przemysłowych na całym świecie. 

Produkty firmy SENSORAY z grupy Pomiaru oraz Sterowania zarządzają żurawiami w portach morskich, lutowaniem na podłogach maszyn fabrycznych i ciśnieniem hydraulicznym wykorzystywanym do cięcia strumieniem wody.

Dopasowywane rozwiązania

Doświadczenie SENSORAY w przechwytywaniu i przetwarzaniu wideo oraz w sterowaniu procesami technologicznymi pozwala firmie SENSORAY projektować efektywne kosztowo rozwiązania, które spełnią wszystkie rygorystyczne wymagania.

SENSORAY dostarcza narzędzia niezbędne do ułatwienia szybkiego rozwoju oraz zapewniające sukces klientów, oferując jednocześnie szeroką gamę standardowych, modyfikowanych oraz całkowicie niestandardowe rozwiązań dla USB, Ethernet, PCI-Express, PC / 104 + i innych popularnych platform. 

Siedziba

LEDATEL sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.
Siedziba | Terespolska 144, 05-074 Nowy Konik
T | +48 22 621 75 69
M | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział reklamacji

Dofinansowanie

Certyfikacje

SIEDZIBA

LEDATEL sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.
Siedziba | Terespolska 144, 05-074 Nowy Konik
T | +48 22 621 75 69
M | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DZIAŁ REKLAMACJI

Zgłoś reklamację

NASZE WYRÓŻNIENIA

CERTYFIKACJE