E-papier na polskich torach

Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej bazy technicznej przewoźnika. Po zakończeniu testów w październiku wyjedzie na tory.
W ramach przetargu od firmy Newag oraz Pesa zakupione zostały nowe pociągi. Ekologiczna inwestycja Kolei Dolnośląskich przyspieszy podróżowanie i zwiększy jego komfort.

Nowe pociągi Kolei Dolnośląskich wyróżniają się pod względem ekologicznych rozwiązań.
- Jest to pojazd niskoemisyjny zarówno w trakcji elektrycznej, jak i spalinowej, spełnia najnowsze normy emisji spalin - wylicza Łukasza Zgółka, zastępca dyrektora ds. technicznych w KD.

Zastosowanie innowacyjnej technologii pozwalającej na redukcję emisji spalin nie jest jedynym ekorozwiązaniem w nowych pociągach.

Po raz pierwszy na świecie wykorzystano w nich technologię elektronicznego papieru od firmy E Ink jako informację dla pasażerów, zastępując tym samym drukowane plakaty, które były dostępne w pojazdach. To rozwiązanie dostarczyła firma LEDATEL, która tworzy nowe standardy w ekologicznym sektorze podróży. Technologia elektronicznego papieru oszczędza energię elektryczną, dając możliwość zdalnego zarządzania wyświetlaną treścią.

– Jako pierwsi na świecie mogliśmy dostarczyć pojazdom szynowym system opierający się na technologii e-papieru. Dzięki pracy naszych specjalistów z zakresu mechaniki, elektroniki i informatyki oraz współpracy z firmą Newag, udało nam się stworzyć dla Kolei Dolnośląskich unikalny produkt służący do emisji treści, w tym regulaminów czy map – podkreśla Paweł Korczakowski, inżynier sprzedaży ds. systemów IT w LEDATEL , firmy, zajmującej się opracowywaniem systemów IT dla transportu publicznego.

LEDATEL stworzył system, który zastąpił drukowane plakaty, składa się z kolorowych wyświetlaczy oraz platformy do zdalnego zarządzania wyświetlaną treścią. Urządzenia pobierają minimalną ilość energii elektrycznej, tylko w momencie zmiany wyświetlanej zawartości (poza tym obraz jest prezentowany bez potrzeby zasilania). Wysoka jakość kontrastu nie męczy oczu (podobnie jak zwykły papier). Platforma LEOINK może być wykorzystywana w urządzeniach mobilnych i na komputerach PC. Umożliwia zarządzanie czasem emisji komunikatów, grupowanie urządzeń, a także diagnozowanie poprawnością ich działania.

Zamierzony efekt w postaci urządzeń przekazujących treść dla pasażera w postaci obrazu najwyższej jakości zawdzięczamy firmie E Ink której to wyświetlacze są podstawową składową całego systemu.

 

Article in english:
Global Railway Review

Paweł Korczakowski | Inżynier Informatyk, Absolwent Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku na specjalizacji Teleinformatyka.
Swoją karierę w LEDATEL rozpoczął w 2016 roku pełniąc funkcję Inżyniera Sprzedaży ds. Systemów IT, gdzie w dużej mierze jest również odpowiedzialny za wdrażanie nowego produktu bazując na technologiach ekologicznych. Specjalista w sprawie nowoczesnej oraz energooszczędnej technologii elektronicznego papieru oraz handlowiec, który dostosuje ofertę pod Państwa potrzeby.
T: +48 695 133 733
M: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Siedziba

LEDATEL sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.
Siedziba | Terespolska 144, 05-074 Nowy Konik
T | +48 22 621 75 69
M | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział reklamacji

Dofinansowanie

Certyfikacje

SIEDZIBA

LEDATEL sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k.
Siedziba | Terespolska 144, 05-074 Nowy Konik
T | +48 22 621 75 69
M | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DZIAŁ REKLAMACJI

Zgłoś reklamację

NASZE WYRÓŻNIENIA

CERTYFIKACJE